Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2021-04-06 19:12:33

alice
Miss
rok urodzenia: 1996
Aparat:

Ponowne przesunięcie się zębów po leczeniu..

Hejka kochani img/smilies/smile
Daaaawno mnie tu nie było, pewnie co niektórzy mnie już nie pamiętają. img/smilies/tongue
W 2013 jako 16/17 latka założyłam aparat na górę i dół. Pani ortodontka bardzo nie ogarnięta.. po ściągnięciu aparatu nie miałam już u niej żadnej wizyty, dostałam 2 retainery na górę i dół i hulaj duszaaa - żegnaj!
Oczywiście nosiłam go jak najwięcej się dało, później trochę mniej. Jednak ząbki były w dobrym stanie i tak minął rok, dwa, pięć i budzę się w 2021 roku patrzę na moje dolne ząbki a tam jedynka tańczy po za łuk i trójka również..
Retainery jak się domyślicie za cholerę już nie pasują na moje uzębienie... Tydzień temu byłam u innej orto dowiedzieć się czy istnieje możliwość aby założyć znowu aparacik ale tylko na sam dół (zgryz mam prawidłowy) Jednak oczywiście ceny się zmieniły i ,,zasady'' Pani doktor powiedziała, że oczywiście możemy ponownie zacząć leczenie ale po co skoro mogę wrócić i dogadać się z poprzednią ortodontką - aby przerobić retainer na dół i na górę - wtedy wrócą one na swoje miejsce i powrócą do ,,prostoty''. Czy ktoś z Was ma lub miał podobny problem?

Liczę że mi pomożecie! I jest nadzieja, żebym jeszcze wróciła do pięknego prościutkiego uśmiechu.. img/smilies/lol

#2 2021-04-24 19:46:16

serotinus
Moderator
rok urodzenia: 1990
Aparat:

Re: Ponowne przesunięcie się zębów po leczeniu..

A dlaczego nie chcesz wrócić do starej ortodontki i pogadać z nią o nowych retainerach?

Generalnie po skończeniu leczenia warto jest umawiać się na wizyty kontrolne.

Leczenie trwało 801 dni. |Moja historia|
Ja po prostu lubię ortodoncję.

Stopka forum