Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2020-04-22 13:03:16

London1992

Przodozgryz u osoby dorosłej 28 lat - pytanie

Witam wszystkich mam 28 lat.. Mam pytanie do tych którzy  zakończyli  leczenie. Mam przodozgryz zęby  dolne  przed  gornymi troche  wysunięta broda   . Po konsultacji z ortodontą - musiałabym nosić  aparat do poszerzenia  górnej szczęki  hass i maskę  twarzową.  Mam pytanie do tych  którzy  zmagają  sie z tą wadą lub są po leczeniu . Czy sa zmiany wizualne czy twarz wygląda  lepiej niz  przed leczeniem i jesli  chodzi  o zęby  czy wada nie nawraca.  O zabiegu chirurgicznym  ortodontka  nie wspominała.  Mam mętlik.  Czytalam ze taka wade da sie w 100 procentach  wyleczyc chirurgicznie a aparat tylko maskuje  i nie bedzie duzej  poprawy jesli chodzi  o wygląd twarzy. Proszę  o poradę  osoby doświadczone  w temacie. Pozdrawiam!!!

#2 2020-04-23 23:36:45

serotinus
Moderator
rok urodzenia: 1990
Aparat:

Re: Przodozgryz u osoby dorosłej 28 lat - pytanie

Są różne przyczyny wad orotodontycznych. Jeśli Twoja wada wynika faktycznie z niedorozwojów kostnych to efekty mogą być kompromisowe. Trzeba też pamiętać, że złe leczenie może skończyć się przykrymi powikłaniami.
Rozważ konsultacje u kilku lekarzy, rozmawiaj z nimi, pytaj, zbieraj wiedzę na temat swojego problemu. To pozwoli Ci wybrać specjalistę któremu zaufasz w 100% i u którego będziesz pewna efektów leczenia.

Leczenie trwało 801 dni. |Moja historia|
Ja po prostu lubię ortodoncję.

Stopka forum