Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2017-01-12 11:35:45

Sosemigo
Skryty Czytelnik

Leki przeciwbólowe - jakie?

Witajcie,
nie wiem, czy to odpowiedni dział - jeśli nie to proszę o przeniesienie - ale nagły ból to jak nic AWARIA według mnie img/smilies/smile

Noszę aparat już 3 rok i żadne bóle mi nie straszne. Do tej pory dawałam radę. Ale od wczoraj mam założony jednostronny wyciąg ortodontyczny i ból jest nie do zniesienia. Wrażenie ciągłego wyrywania zęba, ból szczęki (tego zawiasu szczękowego), ból zatoki (zwłaszcza przy zmianie pozycji głowy). Tabletki mi nie pomagają (zresztą zażywam ich dużo przez problemy z migrenami, więc na takie "fizyczne" bóle to w ogóle działają ledwo ledwo). Szukam więc czegoś nie wiem - w żelu? do smarowania szczęki? (znam tylko Sachol, ale jest zdecydowanie za słaby na to co się teraz dzieje...), albo czegoś w płynie? Glimbax średnio, może Eludril? ale może macie coś sprawdzonego, czego ja nie znam? ratunku...

#2 2017-01-12 12:06:41

serotinus
Moderator
rok urodzenia: 1990
Aparat:

Re: Leki przeciwbólowe - jakie?

Jeśli boli staw i nie przestaje, to trzeba zgłosić natychmiast lekarzowi. Taka reakcja przeciążenia stawu żuchowo-skroniowego kwalifikuje się do zdjęcia wyciągu lub zmniejszenia siły, inaczej skutki będą tragiczne.

3 lata leczenia, to mam nadzieję, że opieka periodontologa też jest img/smilies/wink

Leczenie trwało 801 dni. |Moja historia|
Ja po prostu lubię ortodoncję.

#3 2017-01-12 12:45:08

Sosemigo
Skryty Czytelnik

Zaczęłam trzeci rok img/smilies/wink (2 lata i 3 miesiące)

Ból jest od wczoraj - to pierwszy dzień - więc trudno powiedzieć czy nie przestaje. I najbardziej jednak doskwiera zatoka (ale to chyba po ostatnim przeziębieniu) i ból "wyrywanego" zęba - staw bym dała na końcu listy na razie. Przeleciałam już wątek o wyciągach i widzę, że ból się utrzymuje kilka dni, więc po moim jednym to trudno chyba wyrokować. Pewnie trzeba przetrzymać - tylko pytanie czym się wspomóc...

Periodonta powiadasz.... no nie byłam, co Ci powiem... nikt mi nie powiedział, a że problemów gołym okiem nie widzę to i nie wpadłam na to. Mówisz, że powinnam?

Ostatnio edytowany przez Sosemigo (2017-01-12 12:46:17)

#4 2017-01-12 15:23:12

serotinus
Moderator
rok urodzenia: 1990
Aparat:

Ach, no to zęby po przyłożeniu siły zawsze bolą przez parę dni. Gdyby jednak dołączył do tego ból ucha i trudności w otwieraniu ust, to wtedy trzeba zgłosić lekarzowi. A tak to lepiej jeść lody, zamiast faszerować się lekami. A teraz akurat dobra pora na lody img/smilies/tongue

Gdyby leczenie miało się przedłużać, to warto być pod kontrolą perio.

Leczenie trwało 801 dni. |Moja historia|
Ja po prostu lubię ortodoncję.

#5 2018-11-02 22:37:15

Kasia89
Serwis

Zgadzam się, że leki przeciwbólowe to rozwiązanie tymczasowe, na chwilę. W przypadku przedłużającego się, przewlekłego bólu koniecznie należy skontaktować się z lekarzem. Zbyt długie stosowanie leków przeciwbólowych może być groźne dla zdrowia.

Stopka forum