Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2009-01-19 21:21:26

sheela
Laluś
Aparat: Góra, dół - metalowy. Wcześniej - hass .

Piłowanie ząbków (?)

Witajcie,
Moje pytanie jest trochę dziwne aczkolwiek kto pyta nie błądzi, prawda? img/smilies/smile

Otóz zastanawia mnie, czy po zdjęciu aparatu, w niektórych przypadkach, zdarza się, że ząbki będą przypiłowane, żeby ładnie wyglądała "linia", "oś" górnych i dolnych zębów?

Bo się tak zastanawiam...
Niektóre z Was tutaj na forum ,  także osoby "spoza terenu", mają ładny, idealny kształt zębów w jednej linii .
Na przykład tutaj:

http://www.anident.pl/images/smile.jpg

Nie ma tu widocznego kła (taki jak sobie wyobrażamy czyli dłuższy ciut od pozostałych i spiczasty) img/smilies/smile

Natomiast moja "linia" nie jest idealna i martwie się, że gdy zdejmę aparat efekt nie będzie taki jak chociażby w minimalnym stopniu na zdjęciu.
Rozumiem, że każdy ma inny układ, kształt ząbka, aczkolwiek widziałam fotki "przed" i "po" i w niektórych przypadkach kształt ząbków po wyprostowaniu i umieszczeniu go, jakoby na "swoim miejscu" był tak jak na fotce, choć wcześniej odbiegał od "normy" img/smilies/smile

Więc jak to wygląda? img/smilies/smile

Ktoś się orientuje?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez sheela (2009-01-19 21:22:15)

Moja historia leczenia/zakończone leczenie > http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=312

#2 2009-01-19 21:41:22

lololek
Wyciorka
Aparat: Metalowy góra+dół+operacja= coś fajnego ;)

Re: Piłowanie ząbków (?)

ja np tylnie zeby masz strasznie nisko od 4 tam dalej a od 1-3 czy tam do 4 to są wyżej i mi orto powiedziła ze tante zeby się wyciąga w głre do jednego poziomu i bedzie taki uśmiech img/smilies/big_smile ale jak chyba zab jest przy długi to go mozna przypiłować mi się zdaje ze ja górne 2 miałam krótsze a teraz mi się podobają img/smilies/tongue

#3 2009-01-19 23:11:07

Queenie
Miss
Aparat:

Tak, szpiczaste kły można spiłować, zamierzam to zrobić po ściągnięciu aparatu. img/smilies/wink

#4 2009-01-19 23:14:17

sheela
Laluś

Wlasnie kolejny problem, to ze tylnie zabki mam malutkie ;/ i jak przygryze to mam dziury ! img/smilies/neutral
Wiec mam nadzieje, ze tak jak mowisz, lololek , to  da sie te tylnie wyciagnac do gory img/smilies/smile
I ze taki moja orto bedzie miala zamiar img/smilies/smile

A o spilowaniu klow to ja sobie tez pomysle ;D

Moja historia leczenia/zakończone leczenie > http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=312

#5 2009-01-20 16:54:39

kosha
Prostoząb
Aparat: metal na górę i dół || wcześniej Hyrax przez 1 rok i 3 miesiące || później przerzut podniebienny przez 2 miesiące

A co do kłów. Dolnych kłów.
Powiedzmy, że były równo w tej "lini zębowej", a moja orto przykleiła dość nisko zamki (bliżej dziąsła) i teraz mi kły wystają   (----^----^----- mniej więcej to tak wygląda).
Też tak macie? Na dole?

#6 2009-01-20 19:10:14

sheela
Laluś

Hmm .. mi tez wystaja ;D Dolne ;P
Gorne tez, ale to od zawsze img/smilies/wink

Ale moje kly od zawsze odstawały ;X

#7 2009-02-05 14:46:23

negrinhe
Skryty Czytelnik
Aparat: góra kosmetyczny

ja się o pytałam orto ostatnio o to samo img/smilies/smile ja mam jedynki wystające i też lekko szpiczasty kieł, co do jedynek powiedziała, że to się aparatem reguluje, a co do kła każdy ząb ma jakąś granicę magiczną, do której można go spiłować. więc nie martw się będziesz miała piękny uśmiech img/smilies/smile z tym, że mi orto powiedziała, że to się robi jak już zęby się ustawią dopiero img/smilies/sad

#8 2009-03-03 09:30:17

serenissima
Skryty Czytelnik
Aparat: metalowy

Ja mam na górze dwie "królicze" jedynki, cofnięte, przykrótkie dwójki (i to tak ostro przykrótkie, gdzieś tak do połowy "króliczych" jedynek) i wystające kły. Ale moja orto powiedziała, że po zdjęciu aparatu spiłuje mi troche te jedynki i doklei mi coś do tych dwójek tak, że zrównają się z resztą zębów. Nie mam pojęcia jak ona chce tego dokonać ale zdam się na nią img/smilies/wink.
Martwić się będę za 1,5 roku (przynajmniej) bo dopiero wczoraj zostałam "zaaparatowana".

Ostatnio edytowany przez serenissima (2009-03-03 09:32:10)

Bo "zespół bez basisty jest jak człowiek bez duszy"...

#9 2009-11-13 13:22:12

ag
Kolorowy Gumek
Aparat: kryształowy (góra), metalowy (dół)

A właśnie właśnie, miał już ktoś wykonywany taki zabieg?
Moja ortodontka będzie mi przypilowywać pionowo zęby w trakcie leczenia, żeby wszystkie miały miejsce unikając tzw ekstrakcji.

http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=537 - moja historia img/smilies/smile
Pozdrawiam aparatki img/smilies/wink

#10 2010-08-25 00:11:28

Polly
Krzywy Zębol
Aparat: metal - górny łuk ;P

Mi wystają 2 kły na górnej szczęce . . okropnie to wygląda. z tym, że jeden jest obrócony o 90 stopni img/smilies/sad .

http://www.suwaczek.pl/cache/5563969a68.png

Moja historia : http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=705  . ;*
Pozdrawiam wszystkie aparatki <3 .

#11 2011-04-11 22:18:38

xdziewczynax18
Ślicznotka
rok urodzenia: 1993
Aparat: Metalik: od 28.04.11r. do 24.10.12r.

Ja pamiętam, że miałam przypiłowane kły przed założeniem aparatu wyjmowanego, bo już miałam stałe kły. (miałam wtedy 7 lat). Nie pamiętam po co ale orto kazała. Więc kły chyba raczej nie muszę spiłować. Ale zobaczymy co z górnymi jedynkami, bo mam starte zęby i są przezroczyste.. Ale zobaczymy po dwóch latach co z jedynkami ;D Albo spiłuje, mam krótkie zęby więc chyba odpada, albo odbuduje jakoś samo, albo odbudować to czymś albo tak zostanie. img/smilies/wink Dobra to już mniej ważne, ważniejsze, żebym miała zdrowy zgryz ;D

#12 2018-07-19 14:54:36

olawitkowska1
Zbanowany

Witam polecam zajrzeć na stronę [ciach] tam są opisane wszystkie rodzaje aparatów i każdy z nas może sam dokonać wyboru.

Stopka forum