Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2017-09-30 18:10:35

suzanne11
Skryty Czytelnik

Początek z aparatem A.L.F.

Witam
W czwartek będę mieć zakładany aparat A.L.F.
W ubiegłym tygodniu byłam na dopasowaniu pierścieni i kiedy te pierścienie mi założyli, to ich boki były bardzo ostre, tak, że drażniły mi język i w ogóle ciężko było mi poruszać językiem. Czy to tak będzie wyglądać przez cały czas noszenia tego aparatu? Jestem trochę przerażona..

#2 2017-10-18 16:31:10

MichalDamon
Oskarowa Gwiazda
rok urodzenia: 1987
Aparat: Damon Q góra i dół od 8 stycznia

Re: Początek z aparatem A.L.F.

Przyzwyczaisz sie do wszystkiego img/smilies/smile wszystko ostre początkowo w buzi kaleczy

#3 2017-11-21 18:08:41

suzanne11
Skryty Czytelnik

Mam jeszcze pytanie - lekarz powiedział mi, że mam tak wąziutką szczękę, że przez kilka dni po założeniu A.L.F. będę mieć duże problemy z mówieniem. Pracuję i tak zastanawiam się czy nie wziąć od rodzinnego na te kilka dni L4, bo jak ja będę porozumiewać się w pracy? Językiem migowym? Z drugiej strony trochę głupio mi iść po L4 z takiego powodu..
Co myślicie?

#4 2017-11-22 08:46:46

agata343
Skryty Czytelnik

Zależy, gdzie pracujesz. Ja po założeniu TPA przez tydzień sepleniłam (przez pierwsze 2 dni w ogóle nawet prawie nie mówiłam, ale to ze względu na to, że równocześnie z założeniem TPA odsłaniali mi zatrzymanego kła i gdy tylko zaczynałam więcej mówić, to się krew na szwach pokazywała). No ale, że pracuję w biurze, gdzie nie gadam z klientami, spokojnie dałam radę. Tylko szefowa na mnie dziwnie patrzyła, jak do niej sepleniłam (a nie wiedziała dlaczego). Ale niektórzy nawet nie zauważyli, że coś jest nie tak img/smilies/wink Więc myślę, że tu podobnie, pewnie będziesz po prostu bardziej seplenić przez pierwsze dni, ale jeśli nie pracujesz w jakimś call center to dasz radę img/smilies/wink

#5 2017-11-22 12:33:59

serotinus
Moderator
rok urodzenia: 1990
Aparat:

Żaden przyzwoity lekarz nie da L4 na coś takiego, bo nawet nie ma podstawy. Jedyna grupa zawodowa jaka może się realnie obawiać problemów z mówieniem w czasie terapii ortodontycznej to osoby faktycznie pracujące głosem, czyli aktorzy i piosenkarze. Mamy XXI wiek i aparat ortodontyczny to jest narzędzie powszechnie znane i stosowane, więc obawy o jakość mówienia są raczej subiektywne, niż obiektywne. Poza tym, mowę można spokojnie ćwiczyć. W internecie są przykłady ćwiczeń z których korzystają także logopedzi i nauczyciele emisji głosu, można ich samodzielnie używać z dużą skutecznością, pod warunkiem, że jest się zmotywowanym.

Leczenie trwało 801 dni. |Moja historia|
Ja po prostu lubię ortodoncję.

#6 2017-12-01 13:08:38

suzanne11
Skryty Czytelnik

A to seplenienie w ogóle ustanie czy będzie tak przez cały czas noszenia tego aparatu?

#7 2018-01-14 18:49:55

postaparacikowa
Skryty Czytelnik

przywykniesz, nie jest najgorzej img/smilies/smile tylko pamiętaj żeby dbać o higienę, to najważniejsze img/smilies/smile
http://sklep.cezal.com.pl/glowna/1013-o … stnej.html zaopatrz się najlepiej w taki płyn, to ważne żeby płukać usta img/smilies/smile
no i powodzenia img/smilies/smile)))

#8 2018-03-02 18:59:04

suzanne11
Skryty Czytelnik

Jestem właśnie po wizycie kontrolnej. Okazało się, że zęby bardzo szybko się przesuwają i prawdopodobnie już za miesiąc będę miała ściągnięty A.L.F.
Miałam nosić minimum pół roku, a wyjdzie 4 miesiące img/smilies/big_smile
Mam już duże przerwy między zębami. Czy ktoś miał zakładane nakładki Clear Aligner zamiast zwykłego aparatu? Potrzebuję opinii
Co myślicie o takim szybkim działaniu u mnie aparatu A.L.F.? Lekarz był zaskoczony

#9 2018-03-05 16:38:40

serotinus
Moderator
Aparat:

CA to narzędzie o znacznie mniejszych możliwościach, niż aparat stały z zamkami. Nie pozwala na tak precyzyjne ustawianie zębów. Na pewno jest wygodniejsze od aparatu stałego z punktu widzenia pacjenta, ale czy finalnie zrobi się tym samo co aparatem stałym jest dyskusyjną kwestią.
A co do szybkości przesuwania zębów, jeśli korzenie są całe to tylko się cieszyć img/smilies/smile

#10 2018-04-03 17:41:21

suzanne11
Skryty Czytelnik

Dziękuję za opinię. A czy ktoś na podstawie zdjęć mojego zgryzu mógłby wyrazić opinię czy taka wada nadaje się do leczenia metodą CA?

#11 2018-04-04 14:57:48

serotinus
Moderator
Aparat:

Zdjęcia nie zastępują normalnej diagnozy na żywo.

Stopka forum