Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2016-12-12 14:03:43

loginek12345

Zęby z 20 plombami, krzywe, żółte. Co robić?

Niestety z wielu względów uzębienie mam słabe. Słaba edukacja i poziom wiedzy u rodziców, wady z którymi się urodziłem, też swoje zaniedbania. Mam 24 lvl krzywe żółte zęby z ubytkami.

Idę teraz do ortodonty na szczegółowy plan leczenia, tam się podpytam co i jak.
Ale mam małą wiedzę co dalej. Czy mimo że zęby będę miał wyprostowane to idzie je jakoś wybielić? Słyszałem że piaskowanie czy skaling to zabiegi inwazyjne? Czy może jakieś paski wybielające?
Czy korony na zęby są w pełni bezpieczne i trwałe?
Są jakieś lepsze czy gorsze plomby, mają wady?
Mam jednego zęba wyleczonego kanałowo, na niego może raczej przyjść korona? Słyszałem że ludzie mają problemy z koronami, nawet z tymi droższymi. Niektóre plomby wyglądają dosyć brzydko, zęby wraz z nimi już nie wyglądają naturalnie (nie chodzi o kolor ale kształt) tego raczej nie można już zmienić?
O co warto podpytać dentyste?

Czy da radę zrobić ładny, naturalny uśmiech z takich zębów wydając z 10 tys. zł na ortodontę, z 5 tys. złotych na dentystę?

#2 2016-12-12 14:36:34

serotinus
Moderator
rok urodzenia: 1990
Aparat:

Re: Zęby z 20 plombami, krzywe, żółte. Co robić?

Jeśli masz uszkodzone zęby i przyzębie, to przed wybielaniem musisz skonsultować się ze stomatologiem, bo może być i tak, że w ogóle nie kwalifikujesz się do takiego zabiegu. Piaskowanie i skaling też powinny być skonsultowane.

O bezpieczeństwo uzupełnień protetycznych musisz pytać lekarza pod kątem posiadanych dolegliwości. Raczej są to bezpieczne rzeczy, a jak są dobrze zrobione i dba się o nie należycie, to starczają na długie lata. Estetyka nie stanowi w obecnych czasach dużego problemu, specjalista pomoże w dobraniu odpowiedniego rozwiązania.

Dentystę, a najlepiej higienistkę dentystyczną poproś o instruktaż higieniczny jeśli na tym polu posiadasz jakieś braki.

Pamiętaj, że leczenie ortodontyczne to nie tylko estetyka. Koszty to już trzeba rozważać w oparciu o cennik danego gabinetu i pracowni, poza tym w ciemno nie da się powiedzieć dokładnie czego i za ile potrzebuje Twoje uzębienie.

Leczenie trwało 801 dni. |Moja historia|
Ja po prostu lubię ortodoncję.

#3 2017-01-07 18:21:16

Bombel
Skryty Czytelnik

da się, pieniądze rozwiązują wszystkie problemy

#4 2017-10-19 14:01:08

daria87

Z takimi poważnymi problemami musisz jak najszybciej udać się do dobrego dentysty. Idź do ciach w Pruszkowie. Tam ci na pewno pomogą.

Stopka forum