Forum dyskusyjne --- aparat ortodontyczny, zdjecia i porady, wpisz swoja historie leczenia można obejrzeć bez logowania

www.aparatki123.p2a.pl

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Jeżeli ktoś chce aby jego historia była przeniesiona do działu "Zakończone leczenie" proszę o wysłanie wiadomości prywatnej do moderatora.

#1 2013-02-16 04:27:54

yeeesssy
Separatorek
rok urodzenia: 1986
Aparat: Od 16.01.2012r bezligaturowy Empower góra+dół

Załamana.Niepotrzebnie wyrwany ząb i złe leczenie????

Witam.Spać nie mogę po nocnej zmianie wiec opiszę co się u mnie dzieje,a w dzień wstawię zdjęcia na swoim wątku.

Otóż mam coraz wieksze wątpliwości.Mam asymetrię i mój ortodonta w czerwcu zadecydował,ze wyrwie mi górną czwórkę aby dopasować zęby.Już wtedy mówiłam mu a także pisałam na forum,ze według mnie robi źle,gdyż widziałam,ze to dół mam przesunięty i według mnie to powinien mi wyrwać zęba z dołu i przesuwać dol w przeciwnym kierunku.Jednak zaczął mi wtedy wyjaśniać swoimi teoriami jak on to ma zamiar zrobić i ze według niego wszystko będzie dobrze,wiec dałam się na spokój gdyż wkącu to on jest specjalistą.

W środe byłam u niego i gdy dowiedziałam się że on planuje tego mojego górnego kła(a tym samym cały łuk!!!!)jeszcze bardziej przesunąć do tyłu tak aby znalazł sie miedzy dolna 3 a 4 to sie przeraziłam.Powiedziałam mu ponownie,że według mnie to ja mam dół przesunięty i że nie chce mieć linii środkowej zębów równej ale przesuniętej w jedna stronę jak to ma Wiśniewski!!!!!!!!!!!!to zaczął patrzeć na te moje zęby i stwierdził,że "nawet jak będzie milimetr różnicy to będzie praktycznie niezauważalny"!!!a patrząc na niego miałam wrażenie,ze chyba doszło do niego to że mi niepotrzebnie wyrwał tego zęba i ze teraz sam nie wie co z tym zrobić!

Teraz po paru dniach jestem tak nerwowa i ciągle o tym myśle.Patrze na te moje zęby i jestem pewna ,że on się pomylił.Już nawet po wędzidełkach widać,że to dół był i jest krzywy.Teraz góra tez idzie w złym kierunku,bo wtedy wędzidełko miałam na środku,a teraz nachodzi na lewa jedynkę.No sorry,ale nie po to zapłaciłam tyle pieniędzy,żeby mieć źle ustawione zęby.Bo ja nie zakładałam aparatu po to żeby on mogł zarobić tylko po to żeby mieć wreście równe zęby!!-i to mu teraz powiem jak pójde.Bo to nie będzie różnica milimetra i to juz teraz widzę.Później wstawie foto.

A jeszcze powiedział mi takie coś,że "to górne zęby zawsze dopasowuje sie do dolnych"-słyszeliście o czymś takim???

Następna kwestia taka,że jak wywalczę to i wkącu uświadomię mu,ze wiem,ze mnie źle leczy i przyjdzie mi wyrwać dolna czwórkę,a górę z powrotem przesunąć to co z ta dziura po niepotrzebnie wyrwanym zębie????

Napiszcie co sadzicie o ty wszystkim.JA czekam tylko na środę i muszę iść nie dać się i zobaczyć co mi powie.

Ostatnio edytowany przez yeeesssy (2013-02-16 05:34:03)

#2 2013-02-16 09:40:09

Berisha
Kolorowy Gumek
rok urodzenia: 1980
Aparat: metalowy 25-01-2013

Re: Załamana.Niepotrzebnie wyrwany ząb i złe leczenie????

bardzo Ci współczuję i nie wiem co radzić. Ja nie wyrywałam żadnego zęba i założyłam aparat na co inny ortodonta to wyśmiał i powiedział że nic z tego nie będzie więc też się głowie i zaglądam czy coś już widać.

niech Ci powie jak on sobie dalej wyobraża to leczenie?  Wziął kasę to niech zrobi tak jak ma być

patrzyłam do Twojego wątku.  Ja tam widzę u góry dużo miejsca to po co jeszcze wyrywać?

Ostatnio edytowany przez Berisha (2013-02-16 09:46:10)

#3 2013-02-16 11:08:43

Nella770
Druciarz
rok urodzenia: 1992
Aparat: Damon Q Metal (góra, dół)

Jakiś dziwny ten ortodonta... współczuję. Ja bym sobie nie dała wyrwać tego zęba i robić takie cuda. Masakra będzie jak góre Ci przesunie, to już totalna asymetria będzie.. To dół trzeba przesunąć względem góry. Może skonsultuj to z innym ortodontą, co on w takim przypadku by zrobił...

#4 2013-02-16 13:24:11

yeeesssy
Separatorek

Zapraszam juz do mojego watku.Dodałam zdjecia

#5 2013-02-16 20:16:05

tyśka
Separatorek
rok urodzenia:
Aparat:

A jaką masz wadę? Tyłozgryz? Bo przy tej wadzie nie usuwa się zębów z żuchwy, tylko właśnie ze szczęki górnej.

LECZENIE ZAKOŃCZONE!
http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=505
Góra: 2 lata, 5 miesięcy
Dół: 1 rok, 8 miesięcy

#6 2013-02-16 20:25:29

yeeesssy
Separatorek

no mam tyłozgryz....ale u mnie sytuacja jest skomplikowana poniewaz oprócz tyłozgryzu mam takze przesunieta linię srodkowa w dolnym łuku w prawa stronę

problem jest w tym,ze ortodonta chce mi dopasowac góre do tego przesunietego dołu wiec w takim wypadku bede mieć góre takze przesunieta i nie bede miec srodka zębów pośrodku przegrody nosowej.

Tak myslałam i doszłam do wniosku-nie wiem czy dobrego,że on powinien mi wyrwać jedna czwórke z dołu,zeby przesunac doł idealnie na środek...a także dwie czwórki u góry(jedna juz mam wyrwaną)aby zlikwidować tyłozgryz,,,, nie tak jak on mi zrobił,że wyrwał jedna czwórke u góry i cała góre ciągnie mi w bok przesuwajac tym samym linie srodkową

#7 2013-02-17 14:52:11

chemiczka
Separatorek

Z tym usuwaniem mógł postąpić właściwie. Nie widać tego na zdjęciach ale z drugiej strony (niż wyrwany niepotrzebny ząb wg Ciebie) dolny kieł musi być między górną dwójką a górną trójką. Jesli tak było u ciebie ortodonta nie mógł wyrwać dolnej czwórki bo doprowadziło by to do powstania gorszej wady niż jest mimo ze wszytko byłoby idealnie symetryczne. Alternatywą byłoby tu wyrwanie dolnego siekacza - wtedy by posunął wszytko w strone którą chcesz ale wtedy miałabyś 3 siekacze - symetria i tak nie zgodna, w dodatku przy takim rozwiązaniu siekacze idą trochę do tyłu co mogłoby pozostawić zbyt dużą poziomą szparę między górnymi siekaczami a dolnymi.
Piszę o tym bo własnie miałam usuwanego siekacza. U mnie to cofniecie było akurat pożądane. Jest to rozwiązanie stosowane ale raczej rzadkie (ludzie nie chcą mieć trzech dolnych siekaczy zamiast czterech mimo ze jest to w zasadzie niewidoczne po zakończeniu leczenia)
Myśle ze ortodonta wszytko to rozważył i wybrał nieidealny kompromis, ale być może najlepszy bez operacji. Często tylko interwencja chirurgiczna daje ideał wizualny, nie zawsze zdrowotny - istnieje ryzyko uszkodzenia nerwów.
Na spokojnie porozmawiaj z ortodontą.

#8 2013-03-05 20:37:30

mariolkaaaa89
Druciarz
Aparat: metalowy od 17.12.2009 góra+ dół od 16.04.2010r.

Ja mam podobny problem. Mój ortodonta nie chce zauważyć, że linia środkowa górna między jedynkami nie jest równo z przegrodą nosową oraz tego że linia górna i dolna nie są w jednej linii...aparat noszę już ponad 3 lata img/smilies/sad

Zawsze mamy możliwość robienia tego, o czym naprawdę marzymy...
http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=522

#9 2013-03-09 20:49:42

yeeesssy
Separatorek

a miałaś wyrywanego jakiegos zeba w górnym łuku?

#10 2013-03-13 23:18:29

mariolkaaaa89
Druciarz
Aparat: metalowy od 17.12.2009 góra+ dół od 16.04.2010r.

Mój problem z przesuniętą linią górną jest chyba dlatego że nic nie miałam wyrwane. Poza tym chyba mam taki układ szczęki, bo górne i dolne wędzidełko mam idealnie na linii między górnymi i dolnymi jedynkami.
Od początku leczenia mam lekkie przesunięcie.

Zawsze mamy możliwość robienia tego, o czym naprawdę marzymy...
http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=522

Stopka forum